>Çuval ve Yemeniden Yatak Örtüsü

>

 
Hayırlı Cumalar,niihayet yatak örtüsünün açklamasını sizlerle paylaşacagım.İlk olarak güzel desenli bir yemeni seçtikten sonra,yemeniyi büyük kasnaga gerip polimar (çiçek tutkalı) ile tutkallıyorsunuz ,bu yemeninin sertleşmesini ve atmamasın saglıyor.

Tutkallama işlemi bittikten sonra desenleri istediginiz gibi oyup çıkarıyorsunuz.

Yapacagınız deseni tasarladıktan sonra işleme geçiyorsunuz,ister düz olarak, ister boyutlu şekil vererek

deseni oluşturuyorsunuz. Ben boyutlu çalışmayı tercih ettim.Şal deseni içine çiçekleri diyazn ettim.çiçeklerin altını elyaf parçaları ile destekliyerek şekil verdim.Silikonla yapştırdım.

Kullanmı kolay olsun diye şal desenlerini ayrı çalıştım,ister düz,ister çiçekli olarak kullanılır.Jut ipi ile şaç örgüsü ördüm ve şal desenlerinin etrafını çevirdim,aynı zamanda çiçeklerin arasından da jut ipini geçirerek deseni hareketlendirdim

                                    

Örtünün üzeine iki tane şal deseni çalıştım ve iki saç örgüsünü de boylamasına örtüye monte ettim.Merak edenlerınız vardır,temizligini nasıl saglıyacagız,içiniz rahat olsun tutkal yıkanmaya elverişli,hiç birşey olmuyor yıkadıgınız zaman yumuşuyor,kuruyunca tekrar sertleşiyor.Daha önceleri bu çalışmadan sipariş salon takımları yapmıştım  7,8 sene kullanalar var daha şikayet duymadım şükür.
Soldaki resim duvar panosu,sagdaki sandıgın üst görüntüsü.

Oval bir yastık çalıştm ve üzerne küçük şal deseni monte ettim.Bir diger yastıgı yatagın genişligince uzun yaptım,iki kenarına desenlerden monte ettim

İki tanede kare yastık yaptm,kare yastıklarla pano ayrı bir yerde de dekore edilebilir,güzel bir üçlü oluşturur.
Bunlarda abajur,çerçeve ve takı kutusu.

İşte  sonuç güzel ve degişik bir yatak örtüsü,bakalım kime nasip olacak. ALLAH hayırlı ve saglıklı günlerde kullanmak nasip etsin..

Advertisements
This entry was posted in abajur, çuval, jut ipi, kutu, mefruşat, organze kurdele.çerçeve, pano, sandık, yastık, yatak örtüsü, yemeni, şal deseni. Bookmark the permalink.

13 Responses to >Çuval ve Yemeniden Yatak Örtüsü

 1. neduk says:

  >Tekrar söylüyorum, şâhâne. Ellerine sağlık.

 2. Tiryaki says:

  >woow!çok enteresan ve güzel.ellerinize sağlk

 3. beyazsepetim says:

  >muhteşem bir çalışma emeğinize sağlık.

 4. annemineli says:

  >Cancazım;süper olmuş ellerine kollarına sağlık.Sevgi ile kocaman öptüm….

 5. yasemin says:

  >cok güzel olmuş ellerinize saglık

 6. >Ellerine, kollarına, beynine sağlık arkadaşım :)Yapım aşamalarına her tanık olduğum işini merakla bekliyorum ki ortaya nasıl bir eser çıkacak .Geçen seneden tecrübeliyim ilk çalışmanı gördüğümde bu neye benzerki demiştim harika bir salon takımı çıkmıştı :)))

 7. Bucanni says:

  >Tek kelimeyle muhteşem. Gerçekten sanat eseri olmuş. El emeği ayrı tasarım ayrı güzel. Bizlerde ıvır zıvır bişeyler yapıyoruz ama sizin emeğinizin yanında bizimkiler hiç kalıyor. Çok beğendim çoook. Emeğinize sağlık, ayrıca iyi dilekleriniz içinde çok teşekkür ederim.Sevgiler…

 8. turkuaz says:

  >Bu güzel düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Bence elle yapılan herşey küçük,büyük fark etmez emek istiyor,hepimizinki de süper:))

 9. >Çuval ve yemeniden benimde masa örtüm var gerçekten birşey olmuyor. Ellerine sağlık çok güzel görünüyor.

 10. turkuazlale says:

  >Sagolun cnm,sizinkini de görmek isterdim….Sevgiler:))

 11. Anonymous says:

  >Öncelikle başarılı ve zevkli çalışmanız için sizi gönülden tebrik ediyorum. Daha önceleri de sitenizi ziyaret etmiştim. Ama bugün sizin de tıpkı benim gibi bursa'da olduğunuzu öğrendim. Size bazı sorularım olacak yardımcı olursanız çok sevineceğim. Benim de aklımda yemeni ve çuvalla ilgili bir masa örtüsü projesi var. Yemeni üzerindeki uygun desenleri kesip çuvalın üzerine pullarla işlemek. Benim kullanmak istediğim çuval sizinkinden değil ama bu sarı sanırım harhar çuvalı denilen kaba çuval. Bunu bursa'da birkaç yere sordum ama bulamadım siz nereden temin edebileceğimi biliyormusunuz acaba? Benim yapacağım çalışma içinde sizin gibi yemeni tutkallamalımıyım sizce? Birde tutkallama işlemini yemeninin tersindenmi yapıyorsunuz?Sanırım sizin kullandığınız jut çuval siz bu çuvalları nereden temin ediyorsunuz. Sevgiler. Şimdiden teşekkürler

 12. turkuaz says:

  >Bursa!lı arkadaşım güzel düşünceleriniz için sagolun.Elimden geldigince sorularınıza yanıt vereyim cnm.Benim çuvalımın rengi bu degildi,çamaşırsuyu ile bu hale geldi.Ben çuvalı çancılar çarşısından aldım dükkann ismine dikkt etmedim çarşıya gittigimde ögrenir size bildiririm.Tutkala gelince,eger tutkallarsanız daha kullanışl olur çümkü kenarları atmıyor yıkanca bozulmuyor.Benim tavsiyem kullanın derim.tutkalı sürdügünüz kısım daha parlak oluyor sizin tercihinize kalmış.Tutkal çiçek tukalı(polimar)yanlış almayın sakın.Oda Kayhan çarşısına girince solda 3yada4.cüboyacıda var sorarsanız gösterirler.Enkısa zamanda adresisize ulaştıracagım benim aldıgım yerde fiyatta çok uygun.Görüşmek umuduyla sevgiler(birde size ulaşabilecegim bir adres yokmu,adınızı yazmamışsınız??)

 13. >sevgili Turkuaz bloguna geldikçe dolaşıyorum bu emeğini görünce çok beğendim beğeni kelimesi az gelir muhteşem olmuş hayranlıkla izliyorum.ellerine sağlık

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s